Obojek hranatý

499,00 Kč

Doba dodání: do týdne

Obojek složený z hranatých korálků tyrkysové, a dvou odstínů růžové barvy.

Tento obojek lze vyrobit také bez stahovacího řetízku s černým kroužkem.

Délka v centimetrech
Počet

Obojek je vyroben z ručně barvených dřevěných korálků. Použité barvy jsou samozřejmě zdravotně nezávadné. Obojek je voděodolný a velmi pevný, takže je vhodný pro každodenní použití. Běžně používáme korálky o průměru 20 mm, ale pro menší pejsky nebo pro kočky můžeme po předchozí domluvě použít korálky menší. Pro kočky nedoporučujeme objednávat obojky se stahovacím řetízkem, jako alternativu nabízíme obojky s bezpečným magnetickým zapínáním. V případě, že chcete objednat obojek pro kočku, kontaktujte nás prosím e-mailem nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.  

Jakou délku obojku zvolit?

Pro určení délky obojku budete potřebovat krejčovský metr. Pokud ale nemáte, postačí i provázek a skládací nebo svinovací metr, na který pak provázek přiložíte.

1. Krejčovským metrem (provázkem) změřte obvod krku vašeho mazlíčka přibližně uprostřed krku, tzn. ani příliš blízko hrudníku, ani příliš blízko hlavy.

2. Při měření dbejte na to, abyste měřidlem Vašeho mazlíčka neškrtili, ale zároveň nepřidávejte zbytečné centimetry navíc. Nebojte, obojek uděláme tak, aby Vašeho miláčka neškrtil.

3. Stejným způsobem změřte nejširší místo hlavy vašeho mazlíčka, většinou to bude přes střed temene hlavy (nahoře) a přes kloub dolní čelisti (dole). Viz. foto níže.

4. Z obou naměřených hodnot vyberte tu vyšší a tuto zvolte jako délku obojku.

ilustrační foto - měření

Specifické reference